Marka Míková

divadelní režisérka a loutkoherečka

Vystudovala DAMU – loutkářskou fakultu obor režie – dramaturgie. Hrála princeznu Růženku ve filmu Jak se budí princezny.

Pracovala v divadle Minor, v divadle Lampion na Kladně, v Těšínském divadle Bajka, v loutkovém divadle v německém Ravensburgu, divadle ve Zwickau. Pedagogicky spolupracovala také na výuce a inscenacích VOŠH a DAMU.

Hraje a zpívá v dámské kapele ZUBY NEHTY. Píše knížky nejen pro děti (Roches a Bžunda, Knihafoss, JO537, Mrakodrapy,

Žvejkačky, Škvíry, Varvara, A smutek utek. Několik z nich bylo nominováno na cenu Magnesia Litera. Mimo DAMDAM působí také v projektu Loutky v nemocnici.

Kryštof Míka

hudebník, loutkoherec, žonglér

Vystudoval FFUK v Praze (rumunštinu – italštinu). Je bubeníkem v kapele Iritující Pýchora, hraje na trumpetu, bící, basovou kytaru a perkuse. V DAMDAM hraje již 14 let. Působí také v projektu Loutky v nemocnici.

Matyáš Míka

hudebník a loutkoherec

Studuje filozofii, český jazyk na FFUK v Praze. Je autorem a performerem vlastních hudebních projektů, hraje na piáno, klarinet a perkuse. Působí také v projektu Loutky v nemocnici.

Hana Grančičová

tanečnice a herečka

Hrála v amatérském divadle Lucerna a později profesionálně v loutkovém Divadle Minor, a to jak v představeních pro děti, tak v představeních pro dospělé.

Učila akrobacii u Franka Towena, kde velmi úspěšně zužitkovala jak své pedagogické nadání, tak akrobatické zkušenosti. Jako jeho asistentka. Vyučovala také step a jazzdance.

Práci s dětmi se věnovala i jako učitelka v mateřské škole. Mimo DAMDAM hraje také v projektu Loutky v nemocnici.

Antonín Novotný

herec, mim a loutkoherec

Vystudoval konzervatoř Jaroslava Ježka obor pantomima, během studia byl na stáži ve studiu Jerzy Grotowského v Polsku.

Působil v pantomimické skupině Ladislava Fialky v divadle Na zábradlí.

V roce 1990 nastoupil do loutkového divadla Minor, kde hrál téměř deset let.

Nyní je svobodným umělcem a jeho stěžejní činností je hraní pro děti a sólová pantomima.

Pravidelně se účastní i dalších charitativních a sociálních akcí, jako například Múzy dětem. Mimo DAMDAM hraje také v projektu Loutky v nemocnici.

Daniela Vacková

herečka, sem tam také spisovatelka

absolvovala DAMU obor herectví, loutkovému a činohernímu herectví se věnuje od 15let. Filmy: Barokní koncert , Slaná růže, Anděl s ďáblem v těle, Anděl svádí ďábla, Na větrné hůrce. Pracovala v Západočeském divadle v Chebu a v Činoherním studiu Ústí n/Labem. Hostovala loutkových divadlech Kladno a Minor.

Dlouhodobě je také lektorkou herectví – pracuje s dětmi i „velkými lidmi“.

Je členkou několika trampských sdružení. Napsala knížky Pěší vandr po lesích a lidech, Jedna bosá druhá neobutá . Ráda zpívá a nerada peče sladkosti.